انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب

انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب

انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب : اگر تصمیم به خرید دستگاه جوجه کشی گ اید بهتر است قبل از آنکه دست به جیب بشوید کمی تحقیق کنید و با بازار این محصول در داخل کشور آشنا شوید.

امروزه در بازار کشور انواع دستگاه جوجه کشی با مارک های مختلف دیده میشود که شامل تولیدات ایرانی ، دستگاه جوجه کشی چینی ، دستگاه جوجه کشی کره ای و ... هستند که هر یک برای خود تبلیغات داشته و سعی می نمایند نظر خریدار را جلب کنند.

در خرید یک ماشین جوجه کشی در مرحله اول  جدای نام تولید کننده و کشور سازنده بایست به نکاتی توجه کنید :

 

  1. ظرفیت مورد نیاز جوجه کشی
  2. مقدار تخم نطفه دار موجود برای جوجه کشی
  3. قابلیت ستر و هچر هم زمان
  4. قابلیت چرخش اتوماتیک دستگاه جوجه کشی
  5. کنترل دقیق دما و رطوبت به صورت اتوماتیک
  6. تامین رطوبت به صورت اتوماتیک
  7. کیفیت و بدنه و عایق بندی مناسب

 

ظرفیت مورد نیاز جوجه کشی

ظرفیت جوجه کشی مهم است زیرا بایست مناسب با هدف و ظرفیت مورد نیاز خود دستگاه جوجه کشی را انتخاب کنید.اگر شما در ظرفیت و تعداد محدود جوجه کشی می کنید بهتر است از دستگاه جوجه کشی خانگی استفاده کنید که ظرفیت کمتری دارند و همچنین قیمت آنها نسبت به سایر مدل های بزرگتر ارزان می باشد.

مقدار تخم نطفه دار موجود برای جوجه کشی و سیستم ستر و هچر دستگاه جوجه کشی

اگر شما به صورت روزانه اقدام به جمع آوری تخم های نطفه دار می کنید و به صورت روزانه مقدار مشخصی تخم می خواهید به دستگاه جوجه کشی خود اضافه کنید بایست دستگاه جوجه کشی خریداری کنید که قابلیت ستر و هچر هم زمان داشته باشد.

این حالت به این معنی است که شخص میتوان در بازه زمانی مختلف تخم های نطفه دار خود را در داخل دستگاه قرار دهد به این صورت که تخم های تازه را در سبد های ستر در بالای دستگاه جوجه کشی و تخم های که به دوران هچر رسیده اند را در سبد های هچر در پایین دستگاه جوجه کشی قرار می دهد.

قابلیت چرخش اتوماتیک دستگاه جوجه کشی

قابلیت بعدی سیستم چرخش اتوماتیک دستگاه جوجه کشی می باشد که بایست به آن توجه ویژه کنید.تخم نطفه دار بدون چرخش مناسب از بین می رود و تبدیل به جوجه نخواهد شد.

یک ماشین جوجه کشی مناسب جوجه کشی بایست سیستم چرخش اتوماتیک داشته باشد و این سیستم بایست بتواند به صورت دقیق و آهسته تخم ها را در طول دوران جوجه کشی چرخش بدهد.

کنترل دقیق دما و رطوبت به صورت اتوماتیک

نکته بعدی کنترل دما و رطوبت می باشد.

اگر دما کاهش یابد تخم ها از بین می روند اگر رطوبت کاهش یابد تخم ها از بین می روند.

هر تغییر دمایی و رطوبتی باعث کاهش راندمان جوجه کشی میشود.به همین خاطر بایست دستگاه جوجه کشی دارای سیستم دقیق تنظیم دما و رطوبت باشد و بتواند به صورت 24 ساعته در تمام دوران جوجه کشی دما و رطوبت را در حد استاندارد مناسب با تخم نطفه دار داخل دستگاه جوجه کشی تنظیم نماید.

تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی

این عامل نیز مهم است.بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که رطوبت مورد نیاز جوجه کشی را بتواند به صورت اتوماتیک تامین کند.هر چه فرایند جوجه کشی اتوماتیک شود راندمان جوجه کشی با دقت بیشتر و راندمان بیشتری صورت میگیرد.

کیفیت بدنه دستگاه جوجه کشی و  عایق بندی دستگاه جوجه کشی

یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت از مواد اولیه درجه یک ساخته میشود و در برابر ضربه مقاوم می باشد.

همچنین به دلیل حساب بودن دما و رطوبت بایست بدنه دستگاه جوجه کشی به گونه ای عایق بندی شود که بتواند به صورت کاملا مناسب دما و رطوبت را در داخل خود نگه داری کند.

 

در آخر بایست توجه کنید که به دستگاه های چینی اعتماد نکنید ، این محصولات از کیفیت ساخت پایین برخوردار هستند و از طرفی خدمات پس از فروش مناسبی در داخل کشور ندارند و در صورت خرابی قطعات آنها فطعه جایگزین یا یافت نمیشود یا به سختی یافت میشود.

 

 انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب


دنیای پرندگان تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: جوجه ,دستگاه ,صورت ,رطوبت ,بایست ,اتوماتیک ,دستگاه جوجه ,چرخش اتوماتیک ,مورد نیاز ,صورت اتوماتیک ,انتخاب دستگاه ,چرخش اتوماتیک دستگاه ,صورت اتو
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

تعمیرات کامپیوتر لپ تاپ سعادت آباد و شهرک غرب شماره تماس تهیه محصولات09334336389 پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان دانلــود بـرای هــمـه | نرم افزار، بازی، انیمیشن، فیلم و ... فروشگاه خرید لیدن پارسیان آذین زند math1mir سیاست فوری مجلۀفرهنگِ‌ادبیاتِ‌داستانی چیک دانلود پورتال جامع سرگرمی و تفريحی